CZ|EN|PL|DE
 

OpočnoTradiční akce

Porcinkule a Opočenský jarmark

Email Tisk PDF

Poricnkule

20150731-porcinkule-049Tradiční akce plná atrakcí, prodejních stánků a občerstvení. Pouť porcinkule je významnou a oblíbenou událostí pro Opočno i jeho okolí, některé okolnosti s ní spojené však nemusí být všeobecně známé. Neobvykle znějící název tradiční opočenské pouti „porcinkule" souvisí s kapucínským klášterem a kostelem Narození Páně v Opočně. Ve východních Čechách se slaví např. v Hostinném, kde byl také založen františkánský klášter. Porcinkule je dnes spojena s prvním srpnovým víkendem, před válkou se však držela vždy 2. srpna, bez ohledu na den v týdnu.

Tradiční pouť Porcinkule se koná první srpnový víkend v českých a moravských městech, jejichž historie je spjatá s františkánským řádem a kapucíny. Jedním z takových měst je právě Opočno, kde byl v 17. století postaven kapucínský klášter a kostel Narození Páně. Porcinkule je významnou a oblíbenou událostí pro Opočno i jeho okolí nabízející mnoho pouťových atrakcí, prodejních stánků i občerstvení. Porcinkule je dnes spojena s prvním srpnovým víkendem, před válkou se však držela vždy 2. srpna, bez ohledu na den v týdnu.

Opočenský jarmark

20150731-porcinkule-036Během Porcinkule se pořádá také Opočenský jarmark, který po tři dny nabízí návštěvníkům možnost zažít atmosféru středověkého trhu. Na jarmarku naleznete tradičními výrobky, ukázky lidových řemesel a tradičních zvyků. Prostředí trhu dokreslují šermíři a různí kejklíři, kteří se starají o pobavení návštěvníků, loutkové divadlo zase nadchne malé diváky. Během podvečerních a večerních hodin se zde konají vystoupení známých a oblíbených hudebních skupin.

Porcinkule a Opočenský jarmark je událostí, kde se během tří dnů setkávají lidé všech generací, jelikož nabízí vyžití pro širokou veřejnost, od nejmenších až pro starší generace.

V roce 2016 se porcinkule koná od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna 2016.

Zobrazit fotogalerii z opočenské Porcinkule.   

Mikuláš v Opočně

Email Tisk PDF
2015-11-28-mikulas-054Tradiční akce Mikuláš v Opočně láká návštěvníky na originalitu a profesionální zpracování čertovské show, která zaujme děti i dospělé. Příjezd Mikuláše v kočáře taženém dvojspřežím v čele s andělem zvěstovatelem na bílém koni naplňuje náměstí kouzelnou předvánoční atmosférou. Z půdy radnice sjíždějí po lanech pekelníci, kteří přistávají na pódiu, kde se odehrává efektní ohnivé vystoupení, tanec či boj dobra se zlem. Mikuláš sametovým hlasem přivítá hosty a zazpívá vánoční písně s doprovodem malých andělíčků. Představení je zakončeno velkým ohňostrojem.

Nenechte si ujít tuto širokým okolím vyhledávanou akci a přijďte spolu se svými dětmi v sobotu 3. prosince 2016 na Kupkovo náměstí v Opočně.

Zobrazit fotogalerii z opočenského Mikuláše.  

Mezinárodní setkání sokolníků

Email Tisk PDF

20151008-sokolnici-002

Na evropsky významnou sokolnickou akci Klubu sokolníků Českomoravské myslivecké jednoty se do Opočna sjíždí každý rok na sto sokolníků hlavně z Česka a střední Evropy. Jsou tu lovci s orly, rarohy, jestřáby, sokoly, káňaty i nejmenšími krahujci.

Dopolední nástupy sokolníků, slavnostní večerní výřady ulovené zvěře za zvuku loveckých fanfár a ukázky lovu s dravci pro veřejnost se konají v areálu Státního zámku Opočno a v jeho okolí.

Tato největší sokolnická akce v Čechách se v roce 2016 koná ve dnech 5. až 10. října.

Zobrazit fotogalerii ze setkání sokolníků. 

Pietní vzpomínkový akt na Kupkově náměstí

Email Tisk PDF
20150507-pietni-akt-009Každým rokem se začátkem května sejdou u pomníku padlých na Kupkově náměstí zástupci města, Sokolu a protifašistických bojovníků, aby uctili památku padlých ve světové válce.

Pietní vzpomínkový akt na Kupkově náměstí

Každým rokem se začátkem května sejdou u pomníku padlých na Kupkově náměstí zástupci města, Sokolu a protifašistických bojovníků, aby uctili památku padlých ve světové válce.

Karlovarský skřivánek

Email Tisk PDF
_KULTURA_-_Skvnek_-_IMG_6486_2Pěvecká soutěž mladých talentů ze Základních škol a základních uměleckých škol ve formě oblastního kola je každoroční akcí v Opočně. Koná se v únorových dnech. Její vítězové postupují do celostátního kola v Karlových Varech.

 

Úřední deska

MěÚ Dobruška, veř. vyhláška, oznámení o zahájení stavebního řízení a nařízení ústního jednání 20.11....
Vyvěšeno:
19.10.2018

Rozpočtové opatření R/9/2018
Vyvěšeno:
16.10.2018

Záměr č. 13/2018
Vyvěšeno:
12.10.2018

Usnesení 26. zasedání Zastupitelstva města Opočna konaného 24.9.2018 v zasedací místnosti MěÚ Opočno...
Vyvěšeno:
10.10.2018

Společné povolení č.j.: MUO 1797/2018/OV/DŠ/2 zastřešení bytových domů čp. 641-643 v Opočně valbovo...
Vyvěšeno:
9.10.2018