CZ|EN|PL|DE
 

OpočnoArchiv zpráv 2017

Česká mše vánoční zazní v děkanském kostele

Email Tisk PDF
title_fotoV Opočně již tradičně o druhém svátku vánočním zazní v prostorách děkanského kostela Nejsvětější Trojice na Trčkově náměstí snad nejznámější vánoční skladba Česká mše vánoční J. J. Ryby. Návštěvníci se zde mohou zaposlouchat do krásné melodie oslavující narození Krista. 

Česka mše vánoční se stala v době vánoční dílem nejhranějším a nejpopulárnějším. Složil ji venkovsky učitel a hudební skladatel Jakub Jan Ryba roku 1796, a protože z latinsky zpívaných žalmů nemá podle něj náboženský užitek ani zpívající ani poslouchající, napsal její text v češtině. 

Zobrazit celý článek na webu Orlický.net.

Odstávka pitné vody 20. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že dnes 20. prosince bude od 12 do 15 hodin z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu přerušena dodávka pitné vody v ulici Palackého od křižovatky s ulicí Tyršova po křižovatku s ulicí Družstevní. Děkujeme za pochopení.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 19. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují,

že dnes 19. 12. 2017 bude z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu přerušena dodávka pitné vody od 10 do 11 hodin v ulici Palackého od křižovatky s ulicí Tyršova po křižovatku s ulicí Družstevní.

Děkujeme za pochopení.

Provoz městského úřadu a knihovny během vánočního období

Email Tisk PDF
Městský úřad Opočno: 27. 12. 2017 až 29. 12. 2017 – zavřeno, všechny ostatní pracovní dny otevřeno.
Městská knihovna Opočno: 27. 12. 2017 až 29. 12. 2017 - zavřeno, všechny ostatní pracovní dny otevřeno.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 7. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že ve čtvrtek 7. 12. 2017 bude z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu od 12:30 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody v Nádražní ulici od Kupkova náměstí až k nádraží a v přilehlých ulicích, v Hradecké ulici a v Čánce. Děkujeme za pochopení.

Na vystoupení Doležalova kvarteta a Valerie Zawadské v Opočně zazní Dvořák i Mozart

Email Tisk PDF
2017-12-09-OPOCNO-Zawadska_vylep1.11Novinky.cz - Spojení krásné hudby a uměleckého přednesu ve špičkovém provedení s obdobím adventu, je nejen zárukou ojedinělého zážitku, ale také přímo vybízí k mimořádným skutkům a dobročinnosti. Stane se tomu tak i v sobotu 9. prosince v Opočně. Návštěvníci, kteří si do Kodymova národního domu přijdou vychutnat koncert vynikajícího Doležalova kvarteta a přednes známé herečky Valerie Zawadské, podpoří zakoupením vstupenky právě začínající projekt záchrany varhan v kostele Narození Páně v Opočně. Na programu první benefiční akce bude Slovanský kvartet Antonína Dvořáka, dále Smyčcový kvartet G dur č. 14, KV387 Wolfganga Amadea Mozarta a verše s adventní a vánoční tématikou.

Celý článek na novinky.cz

Opočenské noviny 12/2017

Email Tisk PDF
Právě vychází prosincové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

ODSTÁVKA ELEKTŘINY 1. a 15. prosince 2017

Email Tisk PDF
Upozorňujeme občany, že 1. a 15. prosince proběhne v některých lokalitách v Opočně plánovaná odstávka elektřiny. Rozpis jednotlivých míst naleznete v příloze nebo na internetových stránkách společnosti ČEZ.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 28. 11. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že zítra – to je v úterý 28. listopadu - bude přerušena dodávka pitné vody v celém Opočně a Čánce. Odstávka bude probíhat od 11 do nejdéle 15 hodin.

Mikuláš v Opočně 2. 12. 2017 - dopravní omezení

Email Tisk PDF
2017-12-02-OPOCNO-MikulasMěsto Opočno vás zve v sobotu 2. prosince na Mikulášskou show na Kupkově náměstí. Ve 13 hodin zde začínají vánoční trhy, ve 14 hodin vystoupí hudební skupina Kantoři a v 16:45 hodin začne mikulášská show s létajícími čerty, anděly a Mikulášem.

Upozorňujeme občany, že v sobotu dne 2. 12. 2017 od 15.00 do 20.00 hodin bude z důvodu konání Mikuláše 2017 uzavřena, pro veškerou dopravu, hlavní silnice v části Nádražní ulice, přes Kupkovo náměstí a v části Dobrušské ulice. 

Po celou dobu uzavírky nebudou autobusové zastávky v Dobrušské ulici a na Kupkově náměstí obsluhovány. Jako náhradní autobusové zastávky budou sloužit zastávky v Nádražní ulici u budovy Policie a prodejny nábytku Tichý.

Objízdná trasa na Dobrušku je v obou směrech vedena ulicí Na Olivě směrem na Pohoří přes Pulice s vyústěním v ulici U Nádraží v Dobrušce a napojením na Opočenskou ulici u pekárny Klobas.

Opočno patří mezi "suché obce". Můžete žádat o dotaci na zachytávání vody a další následné aktivity

Email Tisk PDF
Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti s Vaším zápisem do seznamu tzv. „suchých obci“ v dotačním programu Dešťovka.

Rádi bychom Vás i Vaše občany informovali, že Státní fond životního prostředí ČR stále přijímá žádosti o dotace na zachytávání dešťové vody pro zálivku zahrady či splachování toalet. Abychom majitelům rodinných domů cestu k dotacím ještě více zjednodušili, připravili jsme pro ně názornou pomůcku – vyplněné vzorové žádosti a vzory dalších základních dokumentů, které jsou potřeba k získání dotace.

Mezi dokumenty je zařazena i souhrnná informace (vypracovaná na základě skutečně realizovaných projektů) o tom, jaké náklady, úspory a návratnost mohou dotované systémy domácnosti přinést. Přehled využijí zejména ti zájemci, kteří nad pořízením systému na hospodaření s dešťovou vodou teprve uvažují.

Nově zveřejněné vzorové dokumenty se týkají dvou podporovaných systémů, o které je mezi žadateli největší zájem. Jedná se o kombinovaný systém využívající dešťovou vodu na zalévání zahrady i splachování v domácnosti a o nejjednodušší systému využívající dešťovou vodu pouze k zalévání zahrady. Všechny vzory formulářů jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách programu .


Pomník Františka Kupky byl odhalen v Puteaux

Email Tisk PDF
puteauxNovinky.cz, 20. 11. 2017 - V sobotu byl ve francouzském městě Puteaux u Paříže u muzea Maison de Camille odhalen pomník našeho významného malíře Františka Kupky. Stalo se tak při příležitosti připomenutí šedesáti let od jeho úmrtí.

V červnu byl odhalen pomník také v jeho rodném městě, východočeském Opočně. V roce 2010 podepsalo toto jeho rodiště smlouvu o partnerství právě s Puteaux. Tam totiž František Kupka strávil většinu svého života a také roku 1957 zemřel.

Slavnostního odhalení se zúčastnily i starostky obou měst, Joëlle Ceccaldi-Raynaudová a Šárka Škrabalová. Kromě nich byli na akci přítomni Petr Drulák, velvyslanec České republiky ve Francii, či Patrick Bongers, vnuk jediného Kupkova galeristy Louise Carrého a prezident CPGA (Le Comité Professionnel des Galeries d’Art).

Celý článek na webu novinky.cz.

Opočno chce zachovat tvář města, najalo architekta

Email Tisk PDF
Rychnovský deník, 18. 11. 2017 - Malebné Opočno má nového městského architekta. „Při rozvoji města například při přípravě nových lokalit pro výstavbu, při rekonstrukci stávajících budov či veřejných prostor, je nezbytné postupovat tak, aby byl výsledek přínosem a ne jen něčím, co bude sice nové, ale naprosto bez myšlenky a trvalé hodnoty. I z těchto důvodů se město Opočno o rozhodlo pro zřízení funkce městského architekta. Oslovili jsme pana Tomáše Haroma, který je mladým, ale přitom dostatečně zkušeným architektem,“ uvedla tajemnice opočenského městského úřadu Renáta Černá...

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

V Opočně usilují o záchranu varhan

Email Tisk PDF
Rychnovský deník, 1. 11. 2017 - Opočno - O záchranu historických varhan v kostele Narození Páně na Kupkově náměstí společně usilují spolek PROVARHANY, římskokatolická církev, město Opočno a Opočenská beseda. 

Přichystali tak několik benefičních koncertů. Ty jsou naplánovány především na příští rok, ale první se bude konat už letos, v období adventu. Vystoupí na něm Doležalovo kvarteto spolu s Valerií Zawadskou.

Kvarteto založil v roce 1972 violista Karel Doležal, a během let soubor odehrál téměř 2000 koncertů na prestižních festivalech a pódiích celého světa.

Výtěžek koncertu, který se uskuteční 12. prosince v Kodymově národním domě, bude věnován na rekonstrukci královského nástroje v kostele Narození Páně. Vstupenky je možné zakoupit od dnešního dne v IC v Opočně.

Článek na webu Rychnovského deníku

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 1. 11. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že zítra 1. listopadu 2017 proběhne z důvodu připojení nového řadu odstávka vody v chatové oblasti u Broumaru a v lokalitě Zárybnice, a to od 8 do 11 hodin dopoledne. Děkujeme za pochopení.

Opočenské noviny 11/2017

Email Tisk PDF
Právě vychází listopadové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Návštěvníci letos brali české hrady a zámky útokem

Email Tisk PDF
statni-renesancni-zamek-opocno-pamatka-colloreda-mansfeldove220416-hk2_denik-630Ryhnovský deník, 28. 10. 2017 - Opočno - ...„Letošní sezóna byla fajn, vydařila se, na zámek zavítalo přibližně pětapadesát tisíc návštěvníků, což je podobné číslo jako loni. Lidi byli v celku hodní, my jsme jim to vraceli. Z akcí měly největší ohlas tradiční Svátky růží, velkou návštěvnost mělo i Mezinárodní setkání sokolníků, velice se vyvedly i noční prohlídky,“ srší spokojeností kastelán Josef Jirák.

Příští rok má město Opočno výročí – 950 let od první písemné zmínky, takže se do oslav zapojí i zdejší zámek. „Chystáme se zpřístupnit zámecké sklepy, připravujeme výstavu archeologických nálezů ze sbírek zámku, a také výstavu o stavebních úpravách zámku,“ přibližuje Jirák plány na rok 2018... (foro: Deník/Michal Fanta)

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 28. 10. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že z důvodu poruchy na vodovodním řadu v Ořechové proběhne zítra 28. října během celého dopoledne odstávka pitné vody, a to v lokalitách Ořechová, Vagón, nádraží a Čánka. Děkujeme za pochopení.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Email Tisk PDF
Rychnovský deník, 18. 10. 2017 - Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Odstávka elektrického proudu 19. 10. 2017

Email Tisk PDF
Ve čtvrtek 19. října proběhne v některých částech Opočna plánovaná odstávka elektrického proudu od 7:30 do 11 hodin. Přehled plánovaných odstávek naleznete na webu http://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-zakazniky/odstavky.html nebo se můžete informovat na telefonní lince 800 850 860, popřípadě v Informačním centru Opočno.

Stránka 1 z 4

Úřední deska

Záměr č. 19 na rozšíření nájmu nebytových prostor na adrese Pitkova č.p. 635 v Opočně
Vyvěšeno:
13.12.2018

Krajský úřad Královéhradeckého kraje - informace o závěru zjišťovacího řízení k záměru Průmyslový pa...
Vyvěšeno:
12.12.2018

JUDr. Juraj Podkonický, Ph.D., Praha 6 - elektronická dražba nemovitých věcí 13.12.2018, č.j. 067 EX...
Vyvěšeno:
12.12.2018

Záměr č. 18 na změnu výše nájmu ze Smlouvy o nájmu a provozování VaK pro veřejnou potřebu a centráln...
Vyvěšeno:
11.12.2018

Zubní pohotovost - aktuální rozpis služeb od 15.12.2018, sobota, neděle, svátek od 8 do 12 hodin...
Vyvěšeno:
11.12.2018