CZ|EN|PL|DE
 

OpočnoArchiv zpráv 2017

SETKÁNÍ VOZŮ ŠKODA RAPID A ŠKODA GARDE

Email Tisk PDF
21317903_10209312936772184_7460391292577076939_nTuto sobotu 30. září proběhne v Opočně na Kupkově náměstí setkání majitelů vozů Škoda Rapid a Škoda Garde. Po 11. hodině se uskuteční volba elegance za účasti veřejnosti a rozprava před orientační soutěží. Start soutěže proběhne na Kupkově náměstí a vracet se zpět na náměstí budou mezi třetí a čtvrtou hodinou.

Opočenské noviny 10/2017

Email Tisk PDF
Právě vychází říjnové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Chystá se „Týden hokeje“ v Opočně

Email Tisk PDF
Rychnovský deník, 21. 9. 2017 - Opočno - Hokejový klub HC Opočno ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá v sobotu 23. září od 14 hodin na zimním stadionu v Opočně akci v rámci Týdne hokeje. Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

Celý článek na webu Rychnovského deníku

Konkurzní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky ZŠ Františka Kupky v Dobrušce

Email Tisk PDF
Město Dobruška vyhlašuje v souladu s ustanovením § 102 odst. 2 písm. b) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s ustanovením § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů konkurzní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Základní školy Františka Kupky, Dobruška, Františka Kupky 350, okres Rychnov nad Kněžnou Nástup do zaměstnání: 01.01.2018 nebo dle dohody. Více informací v příloze.

Sedmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka zahájí Pražský komorní orchestr a houslista Ivan Ženatý

Email Tisk PDF
V neděli 3. září ožije Dobruška velkým svátkem klasické hudby. Již tradiční Mezinárodní hudební festival F. L. Věka zahájí letos Pražský komorní orchestr s koncertním mistrem Leošem Čepickým a spolu s nimi se představí špičkový houslista Ivan Ženatý. Součástí koncertu bude udělení Ceny MHF F. L. Věka za přínos regionu v oblasti hudby.

Opočenské noviny 9/2017

Email Tisk PDF
Právě vyšlo zářijové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

PARKOVÁNÍ O PORCINKULI

Email Tisk PDF
Pro návštěvníky poutě jsou vyhrazena ve městě dvě parkoviště.

Ze směru od Českého Meziříčí a Hradce Králové můžete využít vyznačené parkoviště v ulici Na Olivě u firmy DUO.

Ze směru od Dobrušky je pro návštěvníky vyznačeno parkoviště v lokalitě Legon v ulici U Broumaru – odbočka na Semechnice.

Parkovani3Parkovani1Parkovani2

Opočenské noviny 8/2017

Email Tisk PDF
Právě vyšlo srpnové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Export do Číny? Zmrzlina z Opočna se zatím bojí okopírování, tvrdí obchodní ředitelka

Email Tisk PDF
zmrlina_na_MHA6c941e_155305_11763264Lidovky.cz, 12. 7. 2017 - PRAHA - Výrobce zmrzlinových směsí sází na tradiční příchutě a experimenty ho nelákají. O prodeji točené pochoutky zatím neúspěšně vyjednává i s Čínou. „O vše mají zájem, ale je zdlouhavé od nich obdržet jakékoli odpovědi,“ řekla LN obchodní ředitelka Ludmila Staříková. (Ludmila Staříková ze společnosti Česká zmrzlina z Opočna. | foto: Michal Růžička,MAFRA)

Celý článek na webu Lidových novin.

Vyhlášení konkursního řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Základní školy Fr. Kupky v Dobrušce

Email Tisk PDF
Město Dobruška vyhlašuje v souladu s ustanovením § 102 odst. 2 písm. b) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, a v souladu s ustanovením § 166 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Základní školy Františka Kupky, Dobruška, Františka Kupky 350, okres Rychnov nad Kněžnou. Nástup do zaměstnání: 01.10.2017 nebo dle dohody.

Podrobnosti naleznete v příloze zprávy.

Opočenské noviny 7/2017

Email Tisk PDF
Právě vyšlo červencové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Malíř Kupka se symbolicky vrátil do rodného kraje

Email Tisk PDF
kupka-bustaRychnovský deník, 25. 6. 2017 - Opočno, Dobruška - Opočenské velké náměstí zdobí nové umělecké dílo. V cípu jeho středu byla v sobotu odhalena busta malíře Františka Kupky.

\„Když jsme hledali nejvhodnější místo pro umístění památníku, volba padla na náměstí, které nese jméno našeho slavného rodáka,“ uvedla Šárka Škrabalová, starostka Opočna. Slavnostnímu odhalení památníku při příležitosti šedesátého výročí od úmrtí zakladatele moderního abstraktního malířství byla přítomná řada významných hostů v čele s Rolandem Galharague, velvyslancem Francie v České republice a čelní představitelé tří francouzských měst Puteaux, Beaugency a Toul.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Opočno, Dobruška a Francouzi budou společně vzpomínat na Františka Kupku

Email Tisk PDF
frantisek-kupka-legionarRychnovský deník, 21. 6. 2017 - Opočno/ Dobruška - Od smrti malíře Františka Kupky uplyne 24. června 60 let. Malíři a legionáři Františku Kupkovi jsou věnovány společné oslavy měst Opočna a Dobrušky u příležitosti šedesátého výročí jeho úmrtí. Hlavním dnem oslav bude na jejich památku pojmenovaná Červeno-modro-bílá sobota 24. června, podle shodných národních barev České republiky a Francie. Na opočenském velkém náměstí bude dopoledne odhalen Kupkův pomník s bustou. Kupka se tak symbolicky vrátí do svého rodiště. Stejný pomník bude odhalen také ve francouzském městě Puteaux, kde žil, a v roce 1957 zemřel. „Děkujeme městu Puteaux za to, že se rozhodlo nést náklady na jejich výrobu a jsem nesmírně ráda, že se u nás jeho zástupci osobně zúčastní slavnostního odhalení,“ říká Šárka Škrabalová, starostka Opočna.

Celý článek na webu Rychnovského deníku

Opočenské noviny 6/2017

Email Tisk PDF
Právě vyšlo červnové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Opočenský jarmark opět realitou

Email Tisk PDF
2017-05-13-OPOCNO-jarmarkJe to až k neuvěření, ale Opočenský jarmark opět klepe na dveře! Zážitky z toho minulého máme mnozí ještě v paměti a vybaví se nám, když zahlédneme známý červený plakát…a za pár dní už budeme mít zážitky nové. Ano, Opočenský jarmark je po roce zase tady. A také letos ho pořádá Střední škola a Základní škola Nové Město nad Metují, pracoviště Opočno společně s městem Opočnem v sobotu 13. května od 10,00 hodin do 15,00 hodin právě v areálu Střední školy v Opočně. Také letos vás bude k příjemnému posezení po celý den provázet milá hudba a také letos si budete moci v malém lidovém jarmarku zakoupit drobnosti, které vás určitě potěší. Dopoledne vám zazpívají děti ze ZUŠ a ZŠ a od 12,00 hodin pak lidová kapela Klapeto z Náchoda. K tomu si budete moci dopřát chutné laskominy, které pro vás připraví žáci a zaměstnanci gastronomických a cukrářských oborů právě ze SŠ a ZŠ z Nového Města nad Metují. Neváhejte tedy a na sobotu 13. května si naplánujte Opočenský jarmark v Opočně. Jana Melicharová

Spor o renesanční zámek v Opočnu nekončí, Colloredo-Mansfeldová podala ústavní stížnost

Email Tisk PDF
Aktualne.cz, 5. 5. 2017 - Kristina Colloredo-Mansfeldová podala ústavní stížnost v dlouholetém sporu o renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku. Loni v dubnu justice památku pravomocně přiřkla státu. Spor o vydání trvá od roku 1991. Podle posledního verdiktu se neprokázaly podmínky pro navrácení majetku, například rasová perzekuce při jeho konfiskaci. Zámek zkonfiskovali Colloredo-Mansfeldům v roce 1942 nacisté, po roce 1945 připadl na základě dekretu prezidenta Beneše státu.

Celý článek na webu aktualne.cz.

Výsledky běžeckých závodů pro děti a rodiče DĚTSKÁ MÍLE

Email Tisk PDF
2017-05-08-OPOCNO-Detska-mile119V zámeckém parku v Opočně se v pondělí 8. května 2017 uskutečnily dětské běžecké závody.

Výsledky si můžete prohlédnout v příloze. 

Fotografie z akce jsou zveřejněné na webové stránce fotogalerie.opocno.cz.
Opočenské noviny 5/2017

Email Tisk PDF
Právě vycházejí květnové Opočenské noviny. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

Literární kavárna s Hanou Marií Körnerovou se ruší

Email Tisk PDF
Setkání se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou, které mělo proběhnout v opočenské knihovně v úterý 25. dubna 2017, je z rodinných důvodů autorky zrušeno. Náhradní podzimní termín bude upřesněn. Děkujeme za pochopení.

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán navštívil Opočno

Email Tisk PDF
hejtmanMinulý rok se totiž konečně vyřešil spor kraje s kapucíny o vlastnictví místního areálu kláštera a teď se hledá jeho využití.

Reportáž Královéhradeckého kraje.

Stránka 1 z 2

Úřední deska

Zubní pohotovost - aktuální rozpis služeb od 21. 10. 2017 (ordinační hodiny: sobota, neděle, svátek...
Vyvěšeno:
19.10.2017

Krajský úřad KHK - Aktualizace č. 2 Zásad územního rozvoje Královéhradeckého kraje a vyhodnocení vli...
Vyvěšeno:
17.10.2017

Ozn. o zahájení úz. řízení-Obec České Meziříčí-neveřejné části kanalizačních přípojek v ul. Boženy N...
Vyvěšeno:
17.10.2017

Telefonní spojení do volebních místností
Vyvěšeno:
11.10.2017

13_Rozpočtové opatření R_10_2017
Vyvěšeno:
11.10.2017