CZ|EN|PL|DE
 

OpočnoArchiv zpráv 2017

Česká mše vánoční zazní v děkanském kostele

Email Tisk PDF
title_fotoV Opočně již tradičně o druhém svátku vánočním zazní v prostorách děkanského kostela Nejsvětější Trojice na Trčkově náměstí snad nejznámější vánoční skladba Česká mše vánoční J. J. Ryby. Návštěvníci se zde mohou zaposlouchat do krásné melodie oslavující narození Krista. 

Česka mše vánoční se stala v době vánoční dílem nejhranějším a nejpopulárnějším. Složil ji venkovsky učitel a hudební skladatel Jakub Jan Ryba roku 1796, a protože z latinsky zpívaných žalmů nemá podle něj náboženský užitek ani zpívající ani poslouchající, napsal její text v češtině. 

Zobrazit celý článek na webu Orlický.net.

Odstávka pitné vody 20. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že dnes 20. prosince bude od 12 do 15 hodin z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu přerušena dodávka pitné vody v ulici Palackého od křižovatky s ulicí Tyršova po křižovatku s ulicí Družstevní. Děkujeme za pochopení.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 19. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují,

že dnes 19. 12. 2017 bude z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu přerušena dodávka pitné vody od 10 do 11 hodin v ulici Palackého od křižovatky s ulicí Tyršova po křižovatku s ulicí Družstevní.

Děkujeme za pochopení.

Provoz městského úřadu a knihovny během vánočního období

Email Tisk PDF
Městský úřad Opočno: 27. 12. 2017 až 29. 12. 2017 – zavřeno, všechny ostatní pracovní dny otevřeno.
Městská knihovna Opočno: 27. 12. 2017 až 29. 12. 2017 - zavřeno, všechny ostatní pracovní dny otevřeno.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 7. 12. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že ve čtvrtek 7. 12. 2017 bude z důvodu opravy poruchy na vodovodním řadu od 12:30 do 16 hodin přerušena dodávka pitné vody v Nádražní ulici od Kupkova náměstí až k nádraží a v přilehlých ulicích, v Hradecké ulici a v Čánce. Děkujeme za pochopení.

Na vystoupení Doležalova kvarteta a Valerie Zawadské v Opočně zazní Dvořák i Mozart

Email Tisk PDF
2017-12-09-OPOCNO-Zawadska_vylep1.11Novinky.cz - Spojení krásné hudby a uměleckého přednesu ve špičkovém provedení s obdobím adventu, je nejen zárukou ojedinělého zážitku, ale také přímo vybízí k mimořádným skutkům a dobročinnosti. Stane se tomu tak i v sobotu 9. prosince v Opočně. Návštěvníci, kteří si do Kodymova národního domu přijdou vychutnat koncert vynikajícího Doležalova kvarteta a přednes známé herečky Valerie Zawadské, podpoří zakoupením vstupenky právě začínající projekt záchrany varhan v kostele Narození Páně v Opočně. Na programu první benefiční akce bude Slovanský kvartet Antonína Dvořáka, dále Smyčcový kvartet G dur č. 14, KV387 Wolfganga Amadea Mozarta a verše s adventní a vánoční tématikou.

Celý článek na novinky.cz

Opočenské noviny 12/2017

Email Tisk PDF
Právě vychází prosincové číslo Opočenských novin. Než se objeví ve vašich schránkách, můžete si je prolistovat na webu.

ODSTÁVKA ELEKTŘINY 1. a 15. prosince 2017

Email Tisk PDF
Upozorňujeme občany, že 1. a 15. prosince proběhne v některých lokalitách v Opočně plánovaná odstávka elektřiny. Rozpis jednotlivých míst naleznete v příloze nebo na internetových stránkách společnosti ČEZ.

ODSTÁVKA PITNÉ VODY 28. 11. 2017

Email Tisk PDF
Technické služby města Opočna oznamují, že zítra – to je v úterý 28. listopadu - bude přerušena dodávka pitné vody v celém Opočně a Čánce. Odstávka bude probíhat od 11 do nejdéle 15 hodin.

Mikuláš v Opočně 2. 12. 2017 - dopravní omezení

Email Tisk PDF
2017-12-02-OPOCNO-MikulasMěsto Opočno vás zve v sobotu 2. prosince na Mikulášskou show na Kupkově náměstí. Ve 13 hodin zde začínají vánoční trhy, ve 14 hodin vystoupí hudební skupina Kantoři a v 16:45 hodin začne mikulášská show s létajícími čerty, anděly a Mikulášem.

Upozorňujeme občany, že v sobotu dne 2. 12. 2017 od 15.00 do 20.00 hodin bude z důvodu konání Mikuláše 2017 uzavřena, pro veškerou dopravu, hlavní silnice v části Nádražní ulice, přes Kupkovo náměstí a v části Dobrušské ulice. 

Po celou dobu uzavírky nebudou autobusové zastávky v Dobrušské ulici a na Kupkově náměstí obsluhovány. Jako náhradní autobusové zastávky budou sloužit zastávky v Nádražní ulici u budovy Policie a prodejny nábytku Tichý.

Objízdná trasa na Dobrušku je v obou směrech vedena ulicí Na Olivě směrem na Pohoří přes Pulice s vyústěním v ulici U Nádraží v Dobrušce a napojením na Opočenskou ulici u pekárny Klobas.

Opočno patří mezi "suché obce". Můžete žádat o dotaci na zachytávání vody a další následné aktivity

Email Tisk PDF
Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti s Vaším zápisem do seznamu tzv. „suchých obci“ v dotačním programu Dešťovka.

Rádi bychom Vás i Vaše občany informovali, že Státní fond životního prostředí ČR stále přijímá žádosti o dotace na zachytávání dešťové vody pro zálivku zahrady či splachování toalet. Abychom majitelům rodinných domů cestu k dotacím ještě více zjednodušili, připravili jsme pro ně názornou pomůcku – vyplněné vzorové žádosti a vzory dalších základních dokumentů, které jsou potřeba k získání dotace.

Mezi dokumenty je zařazena i souhrnná informace (vypracovaná na základě skutečně realizovaných projektů) o tom, jaké náklady, úspory a návratnost mohou dotované systémy domácnosti přinést. Přehled využijí zejména ti zájemci, kteří nad pořízením systému na hospodaření s dešťovou vodou teprve uvažují.

Nově zveřejněné vzorové dokumenty se týkají dvou podporovaných systémů, o které je mezi žadateli největší zájem. Jedná se o kombinovaný systém využívající dešťovou vodu na zalévání zahrady i splachování v domácnosti a o nejjednodušší systému využívající dešťovou vodu pouze k zalévání zahrady. Všechny vzory formulářů jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách programu .


Stránka 1 z 7

Úřední deska

Telefonní spojení do OVK
Vyvěšeno:
25.9.2018

Smlouva o poskytnutí dotace - TJ Spartak Opočno, z.s. - če. MUO 32/2018/HSFO/DD
Vyvěšeno:
25.9.2018

Smlouva o poskytnutí dotace- Římskokatolická farnost - děkanství Opočno - čj. MUO 33/2018/HSFO/DD...
Vyvěšeno:
24.9.2018

ČEZ Distribuce, a.s., informace o plánovaném přerušení dodávky elektřiny 9.10.2018 od 7:30 do 11:30...
Vyvěšeno:
21.9.2018

Oznámení o době a místu konání voleb do Zastupitelstva města Opočna
Vyvěšeno:
19.9.2018