CZ|EN|PL|DE
 

Opočno

 

Dopravní omezení o Porcinkuli ve dnech 5.–7. 8. 2016

Upozorňujeme občany, že ve dnech konání Porcinkule dojde k dopravním omezením na Kupkově náměstí a v historické části města.

Automobilová doprava
Od pátku 5. 8. 2016 bude od 7 hodin uzavřeno Kupkovo náměstí a historická část Opočna. Hlavní silnice přes Kupkovo náměstí bude průjezdná. Obslužnost historické části Opočna bude umožněna pouze Kodymovou ulicí.

Od soboty 6. 8. 2016 od 6 hodin až do neděle 7. 8. 2016 do 20 hodin bude uzavřena také hlavní silnice přes Kupkovo náměstí. Objízdná trasa na Dobrušku je v obou směrech vedena ulicí Na Olivě směrem na Pohoří přes Pulice s vyústěním v ulici Nádražní v Dobrušce a napojením na Opočenskou ulici u pekárny Klobas.

Žádáme občany a návštěvníky poutě, aby svá vozidla parkovali a odstavovali tak, aby odstavená vozidla nebránila volnému průjezdu ostatních vozidel a zejména pak vozidlům složek záchranného sboru.

Autobusy
Pro autobusovou dopravu bude vjezd na Kupkovo náměstí v pátek 5. 8. 2016 povolen, autobusové zastávky budou na Kupkově náměstí běžně obsluhovány.

Od soboty 6. 8. 2016 od 6 hodin až do neděle 7. 8. 2016 do 20 hodin nebudou autobusy projíždět přes Kupkovo náměstí. Jako náhradní autobusové zastávky budou sloužit zastávky v Nádražní ulici u budovy policie a prodejny nábytku Tichý. Objízdná trasa povede již od Dobrušky, pro spoje ve směru z Dobrušky a do Dobrušky nebude tedy fungovat ani zastávka u prodejny Coop.
 

Navštivte stálou expozici Františka Kupky v Opočně

Od 4. června je opět otevřena stálá expozice Františka Kupky a Luboše Sluky na prvním zámeckém nádvoří. Pokud jste ji ještě nenavštívili, určitě doporučujeme. V červnu a září bude otevřeno o víkendech, v červenci a srpnu pak denně mimo pondělí. Vždy od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.


Opočno má dalšího světového rodáka

espetrNovinky.cz, 25. 7. 2016 - Spolek PROVARHANY se v letošním roce podílí nejen na záchraně varhan v Přepychách a v Deštném v Orlických horách, ale jeho zásluhou došlo také ke zviditelnění velice významného stavitele královských nástrojů Emanuela Štěpána Petra v jeho rodném Opočně.

Díky vstřícnosti vedení města Opočna, které projekt podpořilo finančně, byla 24. července odhalena pamětní deska na domě čp. 14 na Trčkově náměstí, připomínající, že právě tady se 25. prosince 1852 Emanuel Štěpán Petr narodil.  

Celý čálnek na novinky.cz.

Opočenské děti vytvořily vlastní audioknihu

Rychnovský deník, 22. 7. 2016 - Opočno – Počasí si s námi tak trochu hraje – na klasické léto, které by přálo koupalištím, to zatím nevypadá. Děti se tak mohou věnovat jiným aktivitám, mezi ně patří určitě i četba. Opočenská knihovna se snaží vyjít čtenářům vstříc, těm mladším teď může nabídnout audioknihu.

Tvořila se několik měsíců a jejím největším přínosem je fakt, že vznikla díky opočenským dětem. Právě ony ji totiž namluvily, dokonce se výraznou měrou podílely na zvukových efektech.
„S myšlenkou audioknihy jsem si pohrávala už delší dobu, posledním impulsem byl program Knihovna 21. století, vyhlášený ministerstvem kultury, který právě tyto aktivity podpořil," vrací se k začátku vedoucí knihovny Radka Mecnerová.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Jednání o osudu kláštera začínají

klaster-opocno-klaster-opocno_denik-630Rychnovský deník, 22. 7. 2016 - Opočno – Nejasnosti o budoucnosti další historické budovy panují v Opočně. Město se ve spolupráci s Řádem kapucínů snažilo získat do svého vlastnictví areál a budovu bývalého kláštera.

Řád kapucínů v nedávné době stáhl žalobu na Královéhradecký kraj o navrácení kláštera v Opočně státu a dal tím jasně najevo, že se nepokusí získat areál, který by pak bezplatně převedl městu, zpět v církevních restitucích.
Nyní bude Opočno o klášter usilovat samo a snažit se domluvit s jeho vlastníkem – krajem. První schůzka se zástupci kraje se bude konat v pondělních dopoledních hodinách.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Vleklý spor o zámek Opočno bude pokračovat u Nejvyššího soudu

Deník.cz, 21. 7. 2016 - Brno - Vleklý spor o renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku bude pokračovat u Nejvyššího soudu. Míří tam dovolání, zjistila ČTK z databáze InfoSoud. Justice v dubnu zámek pravomocně přiřkla státu. Dědička původních majitelů Kristina Colloredo-Mansfeldová už tehdy avizovala, že bude ve sporu pokračovat.

Celý článek na webu Deníku.

Tipy na víkend 22. - 24. července 2016

logo_ic_100pxcelý víkend2016-07-24-ROKYTNICE-anenska_pout-945x1337
Tradiční staročeská pouť, jarmark, skotské horalské hry, poutní mše, to je ANENSKÁ POUŤ v ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH. V rámci akce bude mimořádně zpřístupněn Rokytnický zámek.

pátek
Do Pelclova divadla v RYCHNOVĚ NAD KNĚŽNOU můžete s dětmi zavítat v 17 hodin na pohádku PERNÍKOVÁ CHALOUPKA v provedení Divadla Kozlík. Vstupné je dobrovolné.

Koncert MAGDALÉNY & DUNA BAND se uskuteční od 19:30 na Tvrzi Orlice v LETOHRDĚ. Čeká vás večer plný hudby, tance a dobré nálady. Grilované speciality, čepované pivo a mnoho dalšího. Prohlídkové okruhy budou přístupné až do 19:00 (poslední prohlídka začíná v 18:00).
Celý článek...

Hasiči byli pyšní na svou historii

soucasti-oslav-bylo-take-predavani-pametnich-stuh_galerie-980Rychnovský deník, 18. 7. 2016 - Opočno – Zdá se, že hasiči mají „nahoře" protekci, v sobotu jim totiž počasí skutečně přálo. Sraz parních stříkaček, který proběhl v Opočně, se obešel bez dešťů, které pořadatele strašily několik dní před akcí. O to více vody si diváci užili díky parním stříkačkám. Ty se sem sjely z celé republiky a už jejich příjezd naznačil, že podívaná bude velkolepá.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Zmrzlina z Opočna je k mání v Asii. Ráda by se podívala i do Číny

iDnes.cz, 10. 7. 2016 - Cukrárny, koupaliště i stánky u silnic začala se startem sezony zavážet opočenská mlékárna Bohemilk svou směsí pro výrobu tradiční točené zmrzliny. Některé se nacházejí i v tisíce kilometrů vzdáleném Bangkoku.

„Zatím vyvážíme jen do několika zemí v malých objemech. Pracujeme ale na tom, abychom zmrzlinu exportovali do celého světa,“ říká obchodní ředitel Bohemilku Pavel Plšek o plánech firmy, která v současnosti dodává své produkty zhruba na dva tisíce prodejních míst.

Celý článek na webu iDnes.cz.

Letošní Porcinkule nabídne bohatý doprovodný program

2016-08-05--2016-08-07-OPOCNO-Porcinkule-2016Letos se Porcinkule uskuteční ve dnech 5. až 7. srpna. Srdečně vás na ni zve město Opočno společně s organizátorem pouti Monikou Růžičkovou a majiteli atrakcí. Doprovodný program na Trčkově náměstí již tradičně zajišťuje Divadelní spolek Opočno - Divadlo Kodym. Přiložený plakát prozrazuje, že se je na co těšit!

5.-7. srpna 2016


Ivan Hlas
Janek Ledecký
Pink Floyd Revival - Czech
a další

Vítejte, pane prezidente! Opočno navštívil před devadesáti lety Masaryk

phoca-thumb-l-opocno-arch051_denik-630Rychnovský deník 14. 7. 2016 - Opočno – Obrazce složené z kostek na chodníku severní strany Kupkova náměstí v Opočně jsou inspirovány tvorbou opočenského rodáka Františka Kupky, jednoho ze zakladatelů abstraktní malby.
Z iniciativy spolku Abakus se tento chodník může pyšnit originální Galerií na chodníku. „Zpravidla se v ní zaměřujeme na výročí nebo osobnosti, které zanechaly svoji stopu v Opočně. Tentokrát jsme se rozhodli připomenout událost, která byla našimi předky vnímána velmi silně – návštěvu T. G. Masaryka 13. července 1926," zve na současnou expozici předseda spolku Jiří Králíček. Expozice, kterou připravilo město Opočno spolu s letopiseckou komisí a info centrem, nabízí dobové fotografie z prezidentské návštěvy.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Růže přivábily do Opočna rekordní počet návštěvníků

Svatky-ruzi-2016-I-071--kopieOrlický týdeník, 13. 7. 2016 - OPOČNO – Sváteční prohlídky zámku provoněné bohatými historickými vazbami ze stovek květin, zejména růží, přilákaly první červencový víkend na opočenský zámek velký počet lidí. Obvykle počet vstupenek atakuje dvoutisícovou hranici.

Celý článek na webu Orlického týdeníku.

Kapucíni stáhli žalobu na kraj kvůli opočenskému klášteru

Deník, 12. 7. 2016 - Praha - Řád kapucínů stáhl žalobu na Královéhradecký kraj, ve které usiloval o klášter v Opočně na Rychnovsku. Učinil tak na základě doporučení biskupů, kteří o stažení církevních žalob na kraje rozhodli minulý týden ve Velehradě. Řekl to právní zástupce řádu Tomáš Nahodil. Klášter patří kraji, řád však chtěl, aby byl jako vlastník určen stát. To by kapucínům umožnilo žádat památku v církevních restitucích. Okresní i krajský soud daly řádu za pravdu, Nejvyšší soud však v červnu jejich verdikty zrušil a věc vrátil k novému projednání.

Celý článek na webu Deníku.

Stránka 1 z 2

Nenechte si ujít!

Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Galerie na chodníku - návštěva T.G.M, do 31. 7. 2016
Galerie na chodníku - návštěva T.G.M, do 31. 7. 2016
Galerie na chodníku - návštěva T.G.M, do 31. 7. 2016
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Porcinkule, 5.-7. 8. 2016
Porcinkule, 5.-7. 8. 2016
Porcinkule, 5.-7. 8. 2016
Mše svaté o Porcinkuli, 6.-.7 8. 2016
Mše svaté o Porcinkuli, 6.-.7 8. 2016
Mše svaté o Porcinkuli, 6.-.7 8. 2016
Discoparty o Porcinkuli, 6. 8. 2016
Discoparty o Porcinkuli, 6. 8. 2016
Discoparty o Porcinkuli, 6. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016

Úřední deska

Stavební povolení pro stavbu rekreační chaty na pozemku parc.č. 1307/77 v k.ú. Opočno pod Orlickými...
Vyvěšeno:
25.7.2016

Zubní pohotovost - aktuální rozpis služeb od 30.7.2016 (sobota, neděle, svátek od 8 do 12 hodin)...
Vyvěšeno:
25.7.2016

Záměr č. 14 darování části pozemkové parcely č. 282/1 v k.ú. Čánka
Vyvěšeno:
21.7.2016

Městský úřad Dobruška - stanovení přechodné úpravy provozu v Opočně, ulice Podkostelí a Švamberk, č....
Vyvěšeno:
21.7.2016

Městský úřad Dobruška - stanovení přechodné úpravy provozu - uzavírka silnice v Českém Meziříčí, č.j...
Vyvěšeno:
21.7.2016