CZ|EN|PL|DE
 

Opočno

 

Výlov Broumaru uzavře silnici na Semechnice

V souvislosti s výlovem rybníku Broumar a s ním spojené akce upozorňujeme občany, že v pátek 28. 10. a v sobotu 29. 10. 2016 od 8 do 17 hodin bude obousměrně uzavřena komunikace od začátku hráze rybníku Broumar ze směru z Opočna po odbočku do městské části Švamberk, objízdná trasa na Semechnice je vedena přes Přepychy a Záhornici.

Výlov rybníku Broumar, bude probíhat od pátku 28. 10. do neděle 30. 10. vždy od 8 do 16 hodin. Během výlovu budete moci sledovat tradiční práci rybářů a prohlédnout si vylovené ryby, na hrázi pak budete moci ochutnat rybí speciality nebo si koupit některou z právě vylovených ryb.

 
 

PROBÍHÁ REKONSTRUKCE KOMUNIKACE OPOČNO—DOBRUŠKA. POČÍTEJTE S DOPRAVNÍM OMEZENÍM

V době od 26. září do 7. prosince 2016 bude probíhat obnova živičného krytu silnice č. II/298 mezi Opočnem a Dobruškou. Práce budou prováděny střídavě v jedné polovině vozovky (délka řízeného úseku max. 650 m), doprava bude vedena kyvadlově volným jízdním pruhem. V pracovní době bude řízena pracovníky zhotovitele, mimo tuto dobu semafory. Počítejte proto s dopravními komplikacemi a možným zdržením.
 
 

PYTLOVÝ SBĚR PLASTŮ V OPOČNĚ

Město Opočno zavádí v průběhu října novou službu pro občany — pytlový sběr a svoz plastů na území Opočna a v městských částech Čánka a Dobříkovec! Svoz bude zajišťovat firma Marius Pedersen a.s. pravidelně jednou za dva týdny vždy v pondělí v sudé týdny. Jedná se o doplňkovou službu k zavedenému svozu těchto odpadů z kontejnerů umístěných na sběrných místech ve městě. Město chce tímto opatřením odlehčit stávající přeplněné kontejnerové síti separovaných odpadů a zvýšit výtěžnost této objemově nejfrekventovanější suroviny. Zájemci o tuto službu si mohou na podatelně Městského úřadu v Opočně vyzvednout zdarma pytle s logem firmy Marius Pedersen, a.s. (max. 5 pytlů na domácnost), do kterých mohou kromě plastů ukládat i tetrapacky. Označené pytle se sešlapaným odpadem budou ve svozové dny připraveny k odvozu a odloženy před domy na chodník nebo rabátka tak, aby nepřekážely a svozová firma k nim měla dobrý přístup. Svoz bude zahájen v pondělí 17. 10. 2016 a bude probíhat pravidelně v níže uvedených termínech.

Věříme, že se tato služba setká s příznivým ohlasem občanů a přispěje ke zlepšení kvality služeb v odpadovém hospodářství. Po vyhodnocení zkušeností s tímto sběrem bude následně rozhodnuto, zda se v něm bude pokračovat i v příštím roce.

Termíny pytlového svozu plastů: 17. 10., 31. 10., 14. 11., 28. 11. 12. 12. a 26. 12. 2016
 
 

Uzavírka v ulicích Charouzova a Vorlova

Upozorňujeme občany na uzavírku místní komunikace v Charouzově ulici. Uzavírka bude od 10. 10. 2016 do 1. 11. 2016 a souvisí se zahájením stavebních prací na výměně vodovodního a kanalizační řadu.
Od 7. 11. 20016 do 14. 11. 2016 bude uzavřena část Vorlovy ulice a to od napojení na Zámeckou ulici ke křižovatce s ulicí Charouzovou. Od 20. 11. 2016 do 7. 12. 2016 pak bude uzavřena druhá část Vorlovy ulice od křižovatky s Charouzovou ulicí až k napojení na Hradební ulici. V těchto termínech zde také bude probíhat výměna kanalizačního řadu. Děkujeme za pochopení.
 
 

PODZIMNÍ SVOZ NEBEZPEČNÉHO A OBJEMNÉHO ODPADU

2016-10-17--2016-10-27-OPOCNO-svoz-odpaduMěstský úřad Opočno a firma Marius Pedersen si vás dovolují upozornit, že sběr a svoz nebezpečných složek komunálního odpadu proběhne v Opočně 22. října 2016. Od 17. do 27. října pak bude probíhat sběr objemného komunálního odpadu. Podrobnější informace a seznam sběrných stanovišť naleznete v příloženém letáku.
 
 

Moštování - poslední příjem jablek ve středu 26. 10.

2016-09-02--2016-10-26-OPOCNO-mostovaniČeský zahrádkářský svaz - Základní organizace Opočno oznamuje, že od září bude zahájen provoz moštárny ve Vodětíně. První příjem jablek bude v pátek 2. září 2016. Ten poslední pak 26. října 2016. Bližší informace získáte v přiloženém letáku.
 


Tipy na víkend 28. - 30. října 2016

logo_ic_100pxcelý víkend2016-10-28-2016-10-30-OPOCNO-vylov-broumaru-600x843
Správa Kolowratského rybářství vás zve na VÝLOV RYBNÍKU BROUMAR, který bude probíhat od pátku do neděle vždy od 8 do 16 hodin. Během výlovu budete moci sledovat tradiční práci rybářů a prohlédnout si vylovené ryby, na hrázi pak budete moci ochutnat rybí speciality nebo si koupit některou z právě vylovených ryb.

pátek
Od 10 do 16 hodin můžete navštívit pevnost DOBROŠOV u Náchoda. Je zde připravena celodenní
akce pro děti a dospělé Z KASÁREN DO PEVNOSTI. Budete mít možnost vyzkoušet si život vojáků 1. republiky – střelbu ze vzduchovky, hod granátem, uvidíte zbraně a vybavení vojáků z dob 1. republiky, vyzkoušet si budete moci bojový poplach 2016-10-28-DOBROSOV-pevnost-600x848v bunkru, vynést si po schodech plnou polní apod.


Sváteční koncert u příležitosti 98. výročí Dne vzniku Československa POCTA RODU ŠPANĚLŮ pořádají v zámeckém kostele v ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH v 15 hodin. Zazní díla českých, německých, italských i francouzských mistrů. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovu varhan.
Celý článek...

Hudební festival F. L. Věka zavítal do Opočna. Posluchači aplaudovali umění Guarneri Tria Prague

mhflv-guarneriNovinky.cz, 24. 10. 2016 - Také v letošním roce se jeden z koncertů Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka konal v Opočně, které je od počátku partnerem projektu. V Kodymově národním domě vystoupilo 23. října Guarneri Trio Prague ve složení Čeněk Pavlík (housle), Marek Jerie (violoncello) a Ivan Klánský (klavír).

Celý článek na novinky.cz.

Chceme nebo nechceme ochranu proti povodním na Dědině?

Usnesením MěÚ Dobruška ze dne 16. 9. 2016 bylo opět přerušeno územní řízení vedené ve věci stavby suché retenční nádrže v Mělčanech na řece Dědině, zahájené 1. 9. 2014.

Proto, z podnětu starostů dotčených měst a obcí počínaje Dobruškou a konče Třebechovicemi, proběhlo v úterý 4. 10. 2016 na Povodí Labe, s.p., projednání současného stavu realizace protipovodňového opatření. Od katastrofální povodně v červenci 1998 se stále nedaří vybudovat ochranu obcí před povodněmi. Proč to již 18 let bezúspěšně pokračuje? To byla hlavní otázka zástupců tehdy povodní postižených sídel. Ztráta 6 životů a škoda 1,8 miliardy korun se z dnešního pohledu zdá být zapomenuta.

Celý článek...

Obchvat má začít růst příští rok

foto_denikRychnovský deník, 21. 10. 2016 - Rychnovsko – Přeložky silnic by měly do budoucna vyřešit dopravu. Se stále se zvyšujícím a houstnoucím provozem je vznik obchvatů v okrese čím dál důležitější. Pro některá města bude jejich vznik do budoucna takřka nezbytností. Kvasinská automobilka se neustále rozšiřuje, rostou ale i další firmy v okrese, s tím však souvisí stále se blokující doprava, města jsou ucpaná, tvoří se kolony. Právě tyto komplikace v dopravě by měly plánované obchvaty výrazně změnit.Jako hlavní prioritu berou výstavbu obchvatu také v Opočně. Ten by se měl ve městě začít realizovat pravděpodobně během roku 2017. (Ilustrační foto: DENÍK/ Martin Divíšek)

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Miloň Čepelka – osobnost Rodného kraje Františka Kupky

cepelka-honsn_galerie-980Rychnovský deník, 12. 10. 2016 – Opočno – Kodymův národní dům v Opočně se v neděli stal svědkem večera nanejvýš příjemného.U příležitosti životního jubilea zde bylo uděleno ocenění Miloni Čepelkovi, který se stal Osobností Rodného kraje Františka Kupky (RKFK).

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Prodej budovy čp. 125

Prodej_cp125PRODEJ budovy čp. 125, která je součástí pozemku parc. č. 129. Budova se nachází v Městské památkové zóně Opočno. V 1. NP je nebytový prostor využívaný jako provozovna. Ve 2. NP jsou 3 bytové jednotky 1+kk, chodba a společné příslušenství. Celková výměra objektu je 174 m2.
Uvedená nemovitost se prodává za minimální kupní cenu 1.100.000,- Kč.

Zájemci o koupi musí předložit své nabídky do 14. 11. 2016 (viz příloha).

Prodej bytové jednotky č. 248/5

Prodej_bytPRODEJ bytové jednotky č. 248/5 umístěné na pozemku parc. č. 334 s bytovým domem čp. 248. Bytová jednotka 2+1 se nachází ve 2. nadzemním podlaží, skládá se z 2 obytných místností, kuchyně, předsíně, WC, koupelny a spíže. Celková plocha byt. jednotky je 83,5 m2. Město Opočno vlastní podíl ve výši ideální ½ celku uvedené bytové jednotky. Uvedená bytová jednotka se prodává za minimální kupní cenu 749.000,- Kč. Zájemci o koupi musí předložit své nabídky do 26. 10. 2016 (viz příloha).

Jak lidé volili v Opočně

výsledky krajských voleb v Opočně

Opočno se stalo pro cimrmanologa Miloně Čepelku opravdu srdcovou záležitostí

milonRychnovský deník, 27. 9. 2016 - Opočno – V Mariánském kostelíku v Opočně, který slouží jako městská obřadní a koncertní síň, se odehrálo již mnoho svátečních událostí.

Ta, která proběhla v pátek 23. září odpoledne, měla punc mimořádnosti. Hlavní osobností všeho dění byl ovšem Miloň Čepelka, básník, prozaik, textař, herec, scénárista, moderátor a cimrmanolog, který se právě 23. září 2016 dožil osmdesáti let a který Opočno považuje za svůj domov, s radostí pod Orlické hory několikrát do roka přijíždí a nezapomněl na něj ani v nové knize rozhovorů Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech, vydané nakladatelstvím Vyšehrad k jeho kulatinám.

Celý článek na webu Rychnovského deníku | Fotogalerie 

Územní pracoviště finančních úřadů již vydávají přihlašovací údaje k evidenci tržeb

Finanční úřad pro Královéhradecký kraj upozorňuje podnikatele a jejich zástupce, že od 1.9.2016 lze žádat o vydání přihlašovacích údajů potřebných pro evidování tržeb.

Získání přihlašovacích údajů je prvním a důležitým krokem k evidenci tržeb. Je důležité, aby podnikatele nebo jejich zástupci nenechali podání žádosti na poslední chvíli. Přestože jsou územní pracoviště na vydávání těchto údajů připravena, nemůžeme vyloučit případné fronty s blížícím se prosincem. Přijďte tedy včas!

Žádost o autentizační (přihlašovací) údaje k evidenci tržeb je možné podat pouze dvěma způsoby, a to buď elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky (tj. s ověřenou identitou osoby způsobem, kterým se lze přihlásit do její datové schránky), nebo osobně (ústně do protokolu) na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu v době úředních hodin (pondělí a středa od 8-17 hod, v úterý a ve čtvrtek od 8-15.30 hod a v pátek od 8-14 hodin). 

Ostatní způsoby podání žádosti, např. podepsané ZAREP či zaslané prostřednictvím datové schránky nejsou podporované zákonem.

Od 1.12.2016 nastupuje první fáze evidence tržeb a evidovat budou podnikatelé s NACE činností ubytovací a stravovací služby (více informací na www.etrzby.cz). V působnosti Finančního úřadu pro Královéhradecký kraj by mělo v této první fázi začít evidovat cca 11 tisíc fyzických osob a cca 2 300 právnických osob. Za prvních čtrnáct dní bylo správci daně v Královéhradeckém kraji vydáno 190 přihlašovacích údajů.

Romana Barešová, tisková mluvčí FÚ pro Královéhradecký kraj

Stavba obchvatu Opočna – informace září 2016

Po delší době si Vás opět dovolím informovat o aktuálních krocích, které souvisí s přípravnou výstavby přeložky komunikace II/298, tzv. obchvatu města.

Mezi nejdůležitější informace patří určitě ta, že se podařilo dohledat vlastníka posledního pozemku, který je dotřený stavbou obchvatu. Kvůli této záležitosti museli zástupci investora cestovat až do Vídně. Vše záleží na vídeňském soudu, aby dohledal potřebné podklady pro převod pozemku na žijící oprávněnou vlastnici a tím by neměly majetkoprávní vztahy bránit vydání stavebního povolení.

Dalším důležitým krokem k vydání stavebního povolení a zahájení stavby je příprava vyvolané investice, kterou je mimoúrovňové křížení stávající cyklostezky s trasou obchvatu. Tato investice, která se předběžně odhaduje na 8 mil. Kč, bude připravována ve spolupráci s městem Opočnem. Město pořídí na své náklady vypracování projektové dokumentace a zajistí vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Následně převezme tyto doklady Královéhradecký kraj, jako investor stavby obchvatu a stavbu „lávky“ na své a dotační náklady zrealizuje. Po vydání kolaudačního rozhodnutí bude lávka předána do majetku města Opočna. Aby byly tyto kroky ošetřeny i smluvně, byla uzavřena plánovací smlouvy mezi městem Opočnem a Královéhradeckým krajem.

Celý článek...

Stránka 1 z 2

Nenechte si ujít!

Pytlový svoz plastů, 2016
Pytlový svoz plastů, 2016
Pytlový svoz plastů, 2016
Fotbalový nábor, září-říjen 2016
Fotbalový nábor, září-říjen 2016
Fotbalový nábor, září-říjen 2016
Pozdravy z nemocnice, do 31. 10. 2016
Pozdravy z nemocnice, do 31. 10. 2016
Pozdravy z nemocnice, do 31. 10. 2016
Hokej - nábory, od 15. 10. 2016
Hokej - nábory, od 15. 10. 2016
Hokej - nábory, od 15. 10. 2016
Svoz odpadu, 17.-27.10.2016
Svoz odpadu, 17.-27.10.2016
Svoz odpadu, 17.-27.10.2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016
Den seniorů, 26. 10. 2016
Den seniorů, 26. 10. 2016
Den seniorů, 26. 10. 2016
Výlov rybníku Broumar, 28.-30. 10. 2016
Výlov rybníku Broumar, 28.-30. 10. 2016
Výlov rybníku Broumar, 28.-30. 10. 2016
S penězi v každém věku, od 3. 11. 2016
S penězi v každém věku, od 3. 11. 2016
S penězi v každém věku, od 3. 11. 2016
Turecká kavárna, 4. 11. 2016
Turecká kavárna, 4. 11. 2016
Turecká kavárna, 4. 11. 2016
W. A. Mozart: Requiem, 6. 11. 2016
W. A. Mozart: Requiem, 6. 11. 2016
W. A. Mozart: Requiem, 6. 11. 2016
Tanzánie, 8. 11. 2016
Tanzánie, 8. 11. 2016
Tanzánie, 8. 11. 2016
Habaďůra, 11. 11. 2016
Habaďůra, 11. 11. 2016
Habaďůra, 11. 11. 2016
Akce glukóza, 19. 11. 2016
Akce glukóza, 19. 11. 2016
Akce glukóza, 19. 11. 2016
Muži a ženy - o čem vlastně sní, 21. 11. 2016
Muži a ženy - o čem vlastně sní, 21. 11. 2016
Muži a ženy - o čem vlastně sní, 21. 11. 2016
Arnošt Vašíček - Fantastické záhady, 22. 11. 2016
Arnošt Vašíček - Fantastické záhady, 22. 11. 2016
Arnošt Vašíček - Fantastické záhady, 22. 11. 2016
Ella - adventní koncert, 4. 12. 2016
Ella - adventní koncert, 4. 12. 2016
Ella - adventní koncert, 4. 12. 2016
Výstava paličkované krajky, 28. 11-4. 12. 2016
Výstava paličkované krajky, 28. 11-4. 12. 2016
Výstava paličkované krajky, 28. 11-4. 12. 2016

Úřední deska

MěÚ Dobruška - veřejná vyhláška - návrh stanovení místní úpravy provozu - účelová komunikace od prod...
Vyvěšeno:
26.10.2016

Exekutorský úřad Břeclav-usnesení o nařízení dražebního jednání 28.11.2016 ve 12:00 hodin - 1/6 poz....
Vyvěšeno:
25.10.2016

Dodatečna informace č. 3 k veřejné zakázce na služby v odpadovém hospodářství
Vyvěšeno:
21.10.2016

MěÚ Dobruška - stanovení přechodné úpravy provozu 28. a 29.10.2016 z důvodu výlovu rybníku Broumar,...
Vyvěšeno:
21.10.2016

Finanční úřad pro KHK - tisková zpráva z 18.10.2016 - autentizační údaje pro elektronickou evidenci...
Vyvěšeno:
19.10.2016