CZ|EN|PL|DE
 

Opočno

 

Navštivte stálou expozici Františka Kupky v Opočně

Od 4. června je opět otevřena stálá expozice Františka Kupky a Luboše Sluky na prvním zámeckém nádvoří. Pokud jste ji ještě nenavštívili, určitě doporučujeme. V červnu a září bude otevřeno o víkendech, v červenci a srpnu pak denně mimo pondělí. Vždy od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.
 

Změna jízdního řádu autobusové linky Praha-Deštné v Orlických horách

Dovolujeme si vás informovat o změně jízdního řádu autobusové linky Praha - Hradec Králové - Dobruška - Olešnice - Deštné.

Upravený jízdní řád platí od 12.6.2016 a největší změnou v něm je posun nedělního spoje ve směru do Prahy do dřívější časové polohy.

U pátečního spoje zůstává původní čas odjezdu z Prahy, ale dochází ke drobným změnám jízdních dob tak, aby odpovídaly reálnému provozu. Dále upozorňujeme, že linka nebude jezdit v období hlavních školních prázdnin od 1.7. do 31.8. S dotazy a náměty se neváhejte obrátit na naší e-mailovou adresu, případně telefonicky přímo na pana Kuklu tel. 602357897. Děkujeme za pochopení! S pozdravem Jan Kukla.
 

Osud nemocnice v Opočně 
je v rukou zastupitelů

Rychnovský deník, 25. 6. 2016 - Opočno – Vedení města Opočna se rozhodlo, že do budovy bývalé chirurgie již dál nebude investovat. Zástupci města očekávají, že o investování se postará budoucí provozovatel, na kterého chce město správu budovy nemocnice převést. Zastupitelé oslovili devět uchazečů, z nichž kladně reagovali pouze dva. Zájem projevila například společnost Ambeat, která má pod svou správou centrum pro seniory v Přepychách. Tato společnost projevila dále i zájem o léčebnu pro dlouhodobě nemocné. Té v současné chvíli hrozí přesunutí do Rychnova nad Kněžnou.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Erb je znamením toho, že víme, kde máme domov, řekl na slavnosti v Dobrušce Mons. Josef Socha

Novinky.cz, 19. 6. 2016 - Slavnostní odevzdání oficiálních znaků a razítek římskokatolickým farnostem Přepychy, Opočno a Dobruška se uskutečnilo v dobrušském kostele sv. Václava 16. června.

Celý článek na novinky.cz.

Končíme. Opozice v Opočně se vzdává svých funkcí

Rychnovský deník, 17. 6. 2016 - Opočno – Pohár trpělivosti některých opozičních zastupitelů přetekl. A květnové, velmi vyhrocené jednání bylo poslední kapkou hned pro dva opoziční zastupitele. Svůj mandát složil bývalý starosta Štěpán Jelínek i bývalý primář opočenské chirurgie Milič Světlík (Opočno společně).

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Kapucíni klášter Opočno zatím nezískají, kraj uspěl s dovoláním

2015-07-09-Setkani-v-klastere-02ČTK, 13. 6. 2016 - Hradec Králové - Řád kapucínů zatím nezíská klášter v Opočně na Rychnovsku, o který chtěl usilovat v rámci církevních restitucí. Nejvyšší soud na základě dovolání Královéhradeckého kraje a státu zrušil verdikty nižších soudů ve věci určení vlastnictví kláštera. Věc se vrací k rychnovskému okresnímu soudu. ČTK o verdiktu Nejvyššího soudu informovala mluvčí hradeckého kraje Martina Götzová.

Více na webu ceskenoviny.cz.

Broumar se připravil na novou letní sezónu

broumar-jezdikRychnovský deník, 10. 6. 2016 - Opočno – Zásadní obnovou prošel malý bazén, který již měl špatný odtokový spád. Díky stavebním úpravám došlo k jeho odvodnění. Další změny se týkaly i kanalizace. Jednalo se o její komplexní opravu. Zajásají i milovníci plážového volejbalu. K jejich radosti se práce zaměřily i na hřiště, které se upravilo tak, aby lépe sloužilo svému účelu.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Ve škole znělo francouzské „bonne journée“

kralik-francie_galerie-980Rychnovský deník, 2. 6. 2016 - Opočno – Oranžový králík přivezl francouzské bajky. Tímto způsobem se v Opočně rozhodli přiblížit dětem město Puteaux, které s Opočnem spojuje jméno významného malíře Františka Kupky. „U nás se narodil, ve Francii zemřel. Přátelství jsme navázali už před několika lety, králíka jsme si přivezli z poslední návštěvy. Rozhodli jsme se s jeho pomocí oslovit naše děti," přiblížil základní myšlenku Jiří Králíček ze spolku Abakus.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Povodeň při Okresním kole hry Plamen v Jílovicích 2016 z pohledu vedoucí Katky V.

Na Plamen letos jelo 10 dětí a 9 dospělých, kteří zajišťovali dozor, technickou pomoc a řidiče. Dále nás v sobotu přijeli navštívit 3 dorostenky ze sboru, které právě odrostly ze starších žáků, ale pravidelně pomáhají těm mladším, aby se naučili, co je třeba.

Stany jsme postavili na téměř stejném místě jako před 4 lety. Na konci tábora nalevo podél náhonu pod strom. Za námi byly Očelice a před námi Provoz. Sebou jsme měli hasičské auto, 4 osobní auta, jeden velký zapůjčený vlek a jeden hasičský s plachtou.
Celý článek...

Mimořádná výstava děl Františka Kupky v Mánesu skončila, zhlédli ji také zástupci Opočna a Dobrušky

130720-gallery1-ne9fwnovinky.cz, 2. 6. 2016 - Ve středu 1. června v 18.30 hodin skončila mimořádná výstava obrazů Františka Kupky ve výstavní síni Adolf Loos Apartment and Gallery v Mánesu v Praze, uspořádaná u příležitosti vydání soupisu olejomaleb Františka Kupky a 70. výročí umělcovy první retrospektivní výstavy v Mánesu.

Výstavu si nenechali ujít ani Šárka Škrabalová, starostka Opočna, kde se umělec 23. září 1871 v domě čp. 6 v Zámecké ulici narodil, a Petr Poláček, místostarosta Dobrušky, kde Kupka prožil svoje dětství i mládí (1872-1889) a kde se také vyučil sedlářem a řemenářemExpozicí je osobně provedl Vladimír Lekeš, ředitel společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery.

Celý článek na novinky.cz.

Porcinkule v Opočně se začíná připravovat hned po Mikuláši

machac_P1400529Orlický týdeník, 2. 6. 2016 - Josef Machač je nejen zkušeným režisérem Divadelního spolku Opočno Divadlo Kodym a jeho hercem. Úspěšně také organizuje další kulturní a společenské akce, a to nejen v Opočně.

REGION – Divadelnictví propadl principál Kodymova divadla už před mnoha lety. Režíruje převážně komedie, v posledních letech se pustil i do operet a muzikálů. Nejznámějšími aktivitami Josefa Machače jsou kromě divadla scénář a organizace opočenské Porcinkule a Mikuláše. Obě akce jsou vyhlášené v širokém okolí a těší se obrovskému zájmu návštěvníků. Machač se ale věnuje i dalším programům. V poslední době to byla například organizace Dne obce Dobré. Nejen na to jsme se zeptali Josefa Machače v krátkém rozhovoru.

Rozhovor na webu Orlického týdeníku.

Cimrmanolog a spisovatel Miloň Čepelka se stane čestným občanem Opočna

milon_cepelka_rd_denik-630Rychnovský deník, 26. 5. 2016 - Opočno – Město ocení známého spisovatele a herce Miloně Čepelku. Hodlá mu udělit čestné občanství. Miloň Čepelka je s regionem úzce spjat. Narodil se v roce 1936 v Pohoří u Opočna. „Čestné občanství by mělo být uděleno v průběhu tohoto roku," řekla tajemnice opočenského městského úřadu v Opočně Renáta Černá na pondělním zasedání zastupitelstva.

Opočno zahodilo studii za milion

soud-byvaly-opocno-opocno_galerie-980Rychnovský deník, 25. 5. 2016 - Opočno – Studie za milion korun míří k ledu. A nejspíš tam i zůstane. Plánovaná rekonstrukce památkově chráněné historické budovy bývalého soudu na Trčkově náměstí, která se nachází vedle zámku, budila emoce od začátku.

PŘEHNANÝ NÁPAD?
Když v únoru před dvěma lety schválilo zastupitelstvo města, ještě za bývalého starosty Štěpána Jelínka, vypracování studie za milion korun od významného českého architekta Ladislava Lábuse, strhla se mezi místními bouřlivá diskuze. Některým se nápad nelíbil a chtěli se držet více při zdi. Báli se, že je to na Opočno příliš tvrdý oříšek. V pondělí jim dala většina současných zastupitelů za pravdu a schválila prostředky na administraci projektu. Studie za milion korun bude, jak se zdá, k ničemu. A to se nelíbí opozici, která tvrdí, že současné vedení lže.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Stránka 1 z 3

Nenechte si ujít!

Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Veselá trojka, 29. 6. 2016
Veselá trojka, 29. 6. 2016
Veselá trojka, 29. 6. 2016
Letní interpretační kurzy, 30.6.-5.7.2016
Letní interpretační kurzy, 30.6.-5.7.2016
Letní interpretační kurzy, 30.6.-5.7.2016
Svátky růží, 2.-3. 7. 2016
Svátky růží, 2.-3. 7. 2016
Svátky růží, 2.-3. 7. 2016
POHOFEST - výstava vozů Škoda, 2. 7. 2016
POHOFEST - výstava vozů Škoda, 2. 7. 2016
POHOFEST - výstava vozů Škoda, 2. 7. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016

Úřední deska

Usnesení č. 12/2016 z jednání Zastupitelstva města Opočna konaného dne 20.6.2016 v KND v Opočně...
Vyvěšeno:
23.6.2016

MěÚ Dobruška - veřejná vyhláška - přechodná úprava provozu - Porcinkule 2016
Vyvěšeno:
21.6.2016

EÚ Chrudim, Mgr. Petr Jaroš, usnesení čj. 129 EX 1811/10-102, nový termín dražebního jednání 27.7.20...
Vyvěšeno:
17.6.2016

Elektronická evidence tržeb
Vyvěšeno:
17.6.2016

Záměr č. 13/2016 - Prodej budovy čp. 125
Vyvěšeno:
15.6.2016