CZ|EN|PL|DE
 

Opočno

 

Most na Švamberku bude kvůli opravě uzavřen. Pro pěší vznikne provizorní lávka

svamberk_mostV roce 2013 byla provedena tzv. hlavní mostní prohlídka kamenného mostu přes koryto Zlatého potoka propojujícího lokalitu Švamberk s Podkostelím. Z prohlídky vyplynulo, že bude nezbytná celková obnova této kulturní památky, zapsané v ústředním seznamu kulturních památek pod reg. č. 13966/6-4746. Proto byla následně pořízena projektová dokumentace na opravu mostu a zahájení opravy mostu pak zahrnuto do rozpočtu města na rok 2016.

Na základě výběrového řízení byla uzavřena smlouva o dílo se společností SART-stavby a rekonstrukce a.s., se sídlem Uničovská 2944/1B, Šumperk s tím, že zakázka o celkovém objemu 1.794.053 Kč bez DPH bude rozdělena do dvou etap. S ohledem na specifickou stavbu je ale se zhotovitelem jednáno o možnosti realizovat záměr v jedné etapě. S opravou mostu je spojeno i rozebrání jeho vrchní části, a to prakticky až na klenby mostních oblouků, což je důvodem k nezbytnosti úplného uzavření provozu na mostě.

S tím budou souviset i dopravní omezení na přístupových komunikacích z obou stran. Obě pozemní komunikace budou označeny jako „slepé“ a bude na nich umožněn obousměrný provoz s omezením pro dopravní obsluhu. Pro pěší by měla být zřízena provizorní lávka spojující oba břehy Zlatého potoka v místě bývalého brodu. O podmínkách její instalace je jednáno se zhotovitelem záměru a s Povodím Labe s. p. Podle posledních informací by měla stavební firma zahájit práce na opravě kamenného mostu v prvním zářijovém týdnu t.r.

Ing. Dalibor Štěpán, vedoucí stavebního odboru MěÚ Opočno
 
 

Od září se bude opět moštovat

2016-09-02--2016-10-26-OPOCNO-mostovaniČeský zahrádkářský svaz - Základní organizace Opočno oznamuje, že od září bude zahájen provoz moštárny ve Vodětíně. První příjem jablek bude v pátek 2. září 2016. Ten poslední pak 26. října 2016. Bližší informace získáte v přiloženém letáku.
 
 

Navštivte stálou expozici Františka Kupky v Opočně

Od 4. června je opět otevřena stálá expozice Františka Kupky a Luboše Sluky na prvním zámeckém nádvoří. Pokud jste ji ještě nenavštívili, určitě doporučujeme. V červnu a září bude otevřeno o víkendech, v červenci a srpnu pak denně mimo pondělí. Vždy od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.


Noční hlášení městského rozhlasu

V noci z pátku 26. 8. na sobotu 27. 8. kolem 3. hodiny ráno bylo odvysíláno hlášení městského rozhlasu. Příčinou bylo přenastavení času na počítači, ze kterého je hlášení spouštěno. Příčinu přenastavení zjišťujeme. Všem se tímto omlouváme za nepříjemné probuzení. Informační centrum Opočno

Tipy na víkend 26. - 28. srpna 2016

logo_ic_100pxcelý víkend
V ČESKÉ SKALICI můžete navštívit MALOSKALICKÉ POSVÍCENÍ. Houpačky a kolotoče budou v provozu v pátek od 15 do 24 hodin, v sobotu od 9 do 24 hodin, v neděli od 9 2016-08-27-RYCHNOV-jarmarkdo 24 hodin. Doprovodný program na letním parketu na Hurdálkově náměstí: v sobotu vystoupí skupiny NANOVOR – hard ´n´ heavy a EXPERIMENT ROCK, v neděli je pro děti a dospělé připraveno posvícenské odpoledne – vystoupení písničkářky Jany Rychterové a večerní sousedské posezení s živou hudbou.

pátek – sobota
Do RYCHNOVA NAD KNĚŽNOU MŮŽETE ZAVÍTAT na RYCHNOVSKÝ JARMARK. V pátek vystoupí kapela Band-a-ska, děti budou moci zhlédnout loutkovou pohádku Jak šel kozlík do světa – cesta s „Déčkem“ a šermířské vystoupení „Western“ skupiny Fext. V sobotu pak budou na programu od 10:00 do 22:00 hodin Divadlo eMILLIon, středověká kapela Řemdih, žonglér Ondra, Kvintána, Rytíři Koruny České, závěrečná ohňová pohádka „Dračí příběh“ a od 9:00 do 17:00 Výstava historických vozidel na nádvoří Kolowratského zámku.
Celý článek...

Hradozámecká noc v Opočně? Nevšední zážitek

hradozamecka-noc-opocenska_galerie-980Rychnovský deník, 24. 8. 2016 - Opočno – Přípravy na další zajímavou akci opočenského zámku jsou v plném proudu. Hradozámecká noc, jejíž obliba vylétla od prvního ročníku strmě nahoru, zde proběhne už tuto sobotu. První návštěvníky zde přivítají v 17:30 hodin, ti poslední se vydají na cestu ve 23 hodin. Diváky čeká přibližně sedmdesátiminutová prohlídka plná překvapení v podobě krátkých hereckých výstupů, vztahujících se k historii zámku.

Čím Hradozámecká noc získává na oblibě? Tajuplná atmosféra jen mírně osvětlených komnat už sama o sobě činí prohlídku zajímavou. Při Hradozámecké noci se navíc tyto komnaty stávají tou nejlepší kulisou pro postavy, jejichž cílem je zaujmout a pobavit přihlížející. Pastvou pro oči jsou i kostýmy inspirované dobovou módou, jejichž návrhářkou a tvůrkyní je Alena Zvolánková. (foto: Martin Svoboda)

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Vleklý spor o zámek už vadí i místním. Chtějí rozhodnutí

6896907-zamek-opocno_denik-630Rychnovský deník, 6. 8. 2016 - Opočno – Komu připadne zámek Opočno? To je otázka, na kterou stále není jasná odpověď. Kladou si ji místní i vedení města. Spor, který se vleče už dvě desítky let a pořád není vyřešen, bude pokračovat u Nejvyššího soudu.Tam míří odvolání dědičky původních majitelů Kristiny Colloredo- Mansfeldové. Jak sama avizovala v dubnu, kdy byl zámek justicí pravomocně přiřknut státu, nehodlá se vzdát bez boje a ve sporu bude nadále pokračovat.

Vleklé tahanice už lezou na nervy i místním obyvatelům. „Už nás to štve, hrozně dlouho se ten spor vleče. Je nám jedno, komu zámek připadne, nefandíme žádné straně, ale hlavně ať už se to konečně vyřeší," shodují se místní. Někteří upozorňují i na to, že soudní spor se netýká jen samotného zámku. (foto Deník/Michal Fanta)

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Kraj a Opočno našli společnou řeč

klaster-opocnoRychnovský deník, 27. 7. 2016 - Opočno – Pondělní dopoledne přineslo jasnější světlo ohledně osudu kláštera v Opočně. Konalo se setkání zástupců Královéhradeckého kraje a vedení města. Tématem byl další osud kapucínského kláštera. Ten je předmětem soudního sporu mezi Řádem kapucínů a krajem. Biskupská konference v nedávné době rozhodla, že žaloby zástupců církve, jež se týkají určení vlastnictví, stáhne. Fakticky se tedy staronovým vlastníkem kláštera stane opět kraj.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Opočno má dalšího světového rodáka

espetrNovinky.cz, 25. 7. 2016 - Spolek PROVARHANY se v letošním roce podílí nejen na záchraně varhan v Přepychách a v Deštném v Orlických horách, ale jeho zásluhou došlo také ke zviditelnění velice významného stavitele královských nástrojů Emanuela Štěpána Petra v jeho rodném Opočně.

Díky vstřícnosti vedení města Opočna, které projekt podpořilo finančně, byla 24. července odhalena pamětní deska na domě čp. 14 na Trčkově náměstí, připomínající, že právě tady se 25. prosince 1852 Emanuel Štěpán Petr narodil.  

Celý čálnek na novinky.cz.

Opočenské děti vytvořily vlastní audioknihu

Rychnovský deník, 22. 7. 2016 - Opočno – Počasí si s námi tak trochu hraje – na klasické léto, které by přálo koupalištím, to zatím nevypadá. Děti se tak mohou věnovat jiným aktivitám, mezi ně patří určitě i četba. Opočenská knihovna se snaží vyjít čtenářům vstříc, těm mladším teď může nabídnout audioknihu.

Tvořila se několik měsíců a jejím největším přínosem je fakt, že vznikla díky opočenským dětem. Právě ony ji totiž namluvily, dokonce se výraznou měrou podílely na zvukových efektech.
„S myšlenkou audioknihy jsem si pohrávala už delší dobu, posledním impulsem byl program Knihovna 21. století, vyhlášený ministerstvem kultury, který právě tyto aktivity podpořil," vrací se k začátku vedoucí knihovny Radka Mecnerová.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Jednání o osudu kláštera začínají

klaster-opocno-klaster-opocno_denik-630Rychnovský deník, 22. 7. 2016 - Opočno – Nejasnosti o budoucnosti další historické budovy panují v Opočně. Město se ve spolupráci s Řádem kapucínů snažilo získat do svého vlastnictví areál a budovu bývalého kláštera.

Řád kapucínů v nedávné době stáhl žalobu na Královéhradecký kraj o navrácení kláštera v Opočně státu a dal tím jasně najevo, že se nepokusí získat areál, který by pak bezplatně převedl městu, zpět v církevních restitucích.
Nyní bude Opočno o klášter usilovat samo a snažit se domluvit s jeho vlastníkem – krajem. První schůzka se zástupci kraje se bude konat v pondělních dopoledních hodinách.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Vleklý spor o zámek Opočno bude pokračovat u Nejvyššího soudu

Deník.cz, 21. 7. 2016 - Brno - Vleklý spor o renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku bude pokračovat u Nejvyššího soudu. Míří tam dovolání, zjistila ČTK z databáze InfoSoud. Justice v dubnu zámek pravomocně přiřkla státu. Dědička původních majitelů Kristina Colloredo-Mansfeldová už tehdy avizovala, že bude ve sporu pokračovat.

Celý článek na webu Deníku.

Hasiči byli pyšní na svou historii

soucasti-oslav-bylo-take-predavani-pametnich-stuh_galerie-980Rychnovský deník, 18. 7. 2016 - Opočno – Zdá se, že hasiči mají „nahoře" protekci, v sobotu jim totiž počasí skutečně přálo. Sraz parních stříkaček, který proběhl v Opočně, se obešel bez dešťů, které pořadatele strašily několik dní před akcí. O to více vody si diváci užili díky parním stříkačkám. Ty se sem sjely z celé republiky a už jejich příjezd naznačil, že podívaná bude velkolepá.

Celý článek na webu Rychnovského deníku.

Zmrzlina z Opočna je k mání v Asii. Ráda by se podívala i do Číny

iDnes.cz, 10. 7. 2016 - Cukrárny, koupaliště i stánky u silnic začala se startem sezony zavážet opočenská mlékárna Bohemilk svou směsí pro výrobu tradiční točené zmrzliny. Některé se nacházejí i v tisíce kilometrů vzdáleném Bangkoku.

„Zatím vyvážíme jen do několika zemí v malých objemech. Pracujeme ale na tom, abychom zmrzlinu exportovali do celého světa,“ říká obchodní ředitel Bohemilku Pavel Plšek o plánech firmy, která v současnosti dodává své produkty zhruba na dva tisíce prodejních míst.

Celý článek na webu iDnes.cz.

Stránka 1 z 2

Nenechte si ujít!

Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Stálá expozice Františka Kupky - červen-září
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Výstava květin, červen-srpen
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Velká cestovatelská soutěž, do 4. 9. 2016
Galerina na chodníku - Porcinkule, do 31. 8. 2016
Galerina na chodníku - Porcinkule, do 31. 8. 2016
Galerina na chodníku - Porcinkule, do 31. 8. 2016
V náruči památkové péče, 18.8.-2.9.2016
V náruči památkové péče, 18.8.-2.9.2016
V náruči památkové péče, 18.8.-2.9.2016
Renesance Opočno 2016, 22.-27. 8. 2016
Renesance Opočno 2016, 22.-27. 8. 2016
Renesance Opočno 2016, 22.-27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Hradozámecká noc, 27. 8. 2016
Opočno CUP 2016, 27. 8. 2016
Opočno CUP 2016, 27. 8. 2016
Opočno CUP 2016, 27. 8. 2016
Grand Prix KHK, 10. 9. 2016
Grand Prix KHK, 10. 9. 2016
Grand Prix KHK, 10. 9. 2016
Korzet - 400 let utrpení pro krásu, 10. 9. 2016
Korzet - 400 let utrpení pro krásu, 10. 9. 2016
Korzet - 400 let utrpení pro krásu, 10. 9. 2016
Julius Scheurer a Opočno, 11. 9. 2016
Julius Scheurer a Opočno, 11. 9. 2016
Julius Scheurer a Opočno, 11. 9. 2016
Lobista, 20. 9. 2016
Lobista, 20. 9. 2016
Lobista, 20. 9. 2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016
Guarneri Trio Prague, 23. 10. 2016

Úřední deska

Městský úřad Dobruška-stanovení místní úpravy provozu na místní komunikaci a účelové komunikaci v k....
Vyvěšeno:
26.8.2016

Exekutorský úřad Přerov - dražební vyhláška 203 Ex 20764/09-125 - elektronická dražba 12.10.2016 - p...
Vyvěšeno:
24.8.2016

Informace a počtu a sídle volebních okrsků
Vyvěšeno:
23.8.2016

Finanční úřad pro Královéhradecký kraj - tisková zpráva z 23.8.2016 - varování před podvodnými SMS z...
Vyvěšeno:
23.8.2016

Exekutorský úřad Klatovy - usnesení z 16.8.2016 č.j. 120 EX 8320/13-110 o ZRUŠENÍ dražebního jednání...
Vyvěšeno:
16.8.2016